Приредба „Стара школа у новом руху“

“Стара школа у новом руху”, под овим називом Шеста београдске гимназије прославила је Дан школе, 23. 11. 2011.године.

Чудно вам је? Свима вама “Шестацима” овај термин и не звучи познато!?  Наравно, школу смо ове године реновирали и због тога смо померили Дан школе. Искористили смо Соњине дане, да би уклопили и ову манифестацију и представили Шесту београдску гимназију у новом оделу. Лепо изгледа зар не? Дивно је, као што је рекла глумица у улози Десанке Максимовић (Исидора Попов), прошетати по тим новим учионицама обојеним у плаво, зелено….Заједно са њом школу су посетили Доситеј Обрадовић и Вук Стефановић Караџић (Петар Митровић и Сава Аничић).  Био је прави мелем души  гледати ученике како успешно глуме, певају, рецитују и плешу. Не зна се ко је био бољи.  Одлично су своје роле одиграле и Марија Дамњановић и Исидора Толић. Плесна група Живковић Иване све нас је одушевила као и рецитације Ирине Матић, Вишње Грочић, Милице Никчевић, Емилије Новковић, Кристине Барбарић и Ање Богавац. Своје умеће су представили и добитници награде Траума центра-борба против насиља, Милица Терзић, Јана Вуковић и Лука Грумић.  Наравно свечани тон дао је хор Шесте гимназије, под вођством проф. Душке Кисин, а рок група (Душан Павловић, Милош Павловић, Стефан Здравковић, Исидора Ристић, Аница Јовановић, Анђела Цветковић, Невенка Родић, Катарина Младеновић) је покренула публику. Имали смо и госте у музичком делу, бившу ученицу школе  Драгану Радовановић, сада чланицу хора опере Мадленијанум уз клавирску пратњу Дејана Јелића. Представу су на текст Зринке Шандор припремиле: Весна Чолаковић , Зринка Шандор и Душка Кисин. Дивно је било обележити овај дан у свечаној, новоокреченој сали, са новим завесама.

В.д. директор Раде Зејак је одржао говор пред препуном салом и поздравио све присутне.

Надамо се да  ћемо се видети за Дан светог Саве, обећавамо да ће бити свечано и лепо.